Zahrada

10 věcí co mravence odradí

By 20/07/2020 No Comments
 1. Křída
 2. Mouka
 3. Horká voda
 4. Citrony
 5. Pepř
 6. Sůl
 7. Plastové nádoby
 8. Aromatické bylinky a koření
 9. Tělový pudr

1. Křída

Dalším skvělým příkladem toho, jak se zbavit mravenců, je použití křídy. Mravence udržíte na uzdě tak, že nakreslíte kolem vstupních míst do domu čáry. Mravence křída odpudí, protože obsahuje uhličitan vápenatý.

2. Mouka

Zajímá vás, jak se zbavit mravenců bez nebezpečných pesticidů? Nasypte mouku do míst, kudy mravenci vstupují do vašeho domu. Uvidíte, že tuto bariéru nepřekonají. Tento způsob boje proti mravencům je naprosto šetrný k přírodě.

3. Horká voda

Pokud se mravenci usídlili na vašem dvoře nebo terase a už si nevíte rady, jak se jich zbavit, pomůže vám obyčejný květináč. V tomto případě však nebudeme mravence odpuzovat, ale hubit. Nalijte vařící vodu do mraveniště a mravence to rychle zahubí.

4. Citrony

Nepotřebujete pasti na mravenci, abyste mohli ochránit svou kuchyni. Použijte citrony, jejich účinek je silnější.

Zde je návod:

 1. V první řadě vymačkejte šťávu z citronu.
 2. Tou naplňte rozprašovač a postříkejte všechny otvory, praskliny a trhliny, kudy se mravenci dostávají dovnitř.
 3. Citronovou šťávou postříkejte také okolí venkovního vchodu.
 4. Z kůry citronu si udělejte malé hoblinky.
 5. Kousky citronu pak rozmístěte též u vchodových dveří nebo u oken. Mravenci dostanou jasnou zprávu, že nejsou vítáni.
 6. Citrony jsou účinné také proti švábům a blechám.
 7. Jednoduše promíchejte šťávu ze 4 citronů spolu s kůrou a se 2 litry vody a touto směsí vytřete podlahy.

5. Pepř

Použijte buď černý nebo kajenský pepř. Rozdrťte ho a nasypte v místech, kde mravenci nejvíce operují. Pokud nejdete jejich hnízdo, nasypte pepř přímo dovnitř. Jak mile mraveneci ucítí pepř, okamžitě opustí své hnízdo.

6. Sůl

Jedlá sůl je zbraň, kterou mravenci nesnašejí. Stejně jako u pepře, zde si najděte cestu, odkud vás mravenci chodí naštěvovat a posypte tyto místa solí. Tato bariera určitě zabere a zajistí vám čistí dům bez mravenců.

7. Plastové nádoby jako nepřekonatelný příkop

Umístěte na spodní část každé nohy stolu plastovou nádobu a naplňte ji vodou. Mravenci tento vodní příkop nemohou překonat.

8. Aromatické bylinky a koření

Mravenci mohou napadnout cukr, papriku a další pochutiny nebo koření ve vaší spíži. Udržujte proto tyto produkty v bezpečí. Připravte si bobkové listy, případně šalvěj, skořici nebo hřebíček, a dejte je dovnitř kořenek nebo do jejich blízkosti. Pokud máte obavy, že by pochutiny mohly načichnout, vemte si lepící pásku a přilepte zmiňované bylinky na víko nádoby, ve které skladujete koření. Tento trik funguje také ve skříních, kde skladujete své prádlo. Udělejte si z těchto bylinek a koření směs a vložte do bavlněných pytlíků. Nejenže odpudí většinu hmyzu, ale navíc krásně provoní váš šatník.

9. Repelent organickým způsobem

Pro účinné odpuzování mravenců organickým způsobem můžete kolem základů domu a známých přístupových míst, jako jsou okna a dveře, rozptýlit tělový pudr. Mimo něj můžete použít například také vinný kámen, borax, práškovou síru nebo olej z hřebíčku.

Tom